Menu Zavřeno

Volný čas

V okolí Šedivin můžete volný čas trávit mnoha způsoby od relaxace v tichu a klidu přímo u domu, přes výlety za kulturou, po aktivní sportovní vyžití.

V okolí Šedivin můžete volný čas trávit mnoha způsoby od relaxace v tichu a klidu přímo u domu, přes výlety za kulturou, po aktivní sportovní vyžití.

Léto

je ideální čas na výlety pěší nebo cyklistické. V okolí Šedivin najdete jak turistické trasy, tak cyklotrasy.

Pro cyklisty

Adrenalinové zážitky

Pro zájemce o dobrodružnější zážitky doporučujeme návštěvu lanového centra v Deštné . Lanový park nabízí trasy pro děti i pro dospělé v různé obtížnosti. Kousek od lanového parku (u horské chaty Start) najdete také horolezeckou umělou stěnu opět k dispozici i pro děti (od výšky 90 cm). Kdo si netroufá na stěnu, může čekání strávit v blízkém občerstvení.
Vyzkoušet můžete také jízdu na motorových čtyřkolkách, elektrokolech, terénních koloběžkách, terénních bruslích a horských tříkolkách – blíže na http://www.lanovyparkdestne.cz/cs/adventure-pujcovna . U stanice lanové dráhy z Deštné na Suchý vrch nabízí jízdy na tříkolkách a koloběžkách www.skicentrumdestne.cz , dále pak možnost vyzkoušet tříkolky na sjezdovce u Šerlišského Mlýna http://www.skidestne.cz/letni-nabidka/.

Nově byl otevřen na Deštné Adventure Golf, minigolf v přírodním členitém hřišti s potokem a jezírkem a vedle něj pumptrack dráha pro horská kola a v neposlední řadě workout hřiště pro děti a dospělé.

Kačenčina pohádková stezka 

Naučná stezka Deštnou a jejím okolím s 18-ti zastaveními. U každého zastavení najdete informační tabuli s pohádkovým příběhem, úkolem a razítkem. Razítka můžete sbírat do soutěžních karet, které jsou ke koupi (30 Kč / ks) v infocentru na Deštné. Za 10 sesbíraných razítek obdržíte jednu z cen: upomínkový zvoneček v Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky nebo 1 x jízdu lanovkou nebo 1 x hra Adventure Golf.
Více o stezce a soutěži na https://www.kacencinastezka.cz/#mapa/all    

Vodní turistika

V půjčovnách v Kostelci nad Orlicí, případně v Náchodě je možné zapůjčit paddle board, kanoi nebo raft a vypravit se buď na vodní nádrž Rozkoš nebo na řeky Metuji a Orlici i s možností dopravy lodí nebo řidičů. Doporučené trasy i ceny naleznete na stránkách půjčoven. Stáhněte si a prohlédněte vodáckého průvodce po řece Orlici.

Při nepříznivém počasí nejen s dětmi a nejen v létě

Zima

Tipy na restaurace a kavárny

Obchody v okolí 

Procházky v nejbližším okolí

Tipy na výlety do přírody

Tipy na výlety za kulturními a historickými památkami

Tipy na letní i zimní koupání


Print Friendly, PDF & Email